Dzieło Biblijne
XVI Edycja Konkursu Wiedzy Biblijnej Drukuj E-mail

Pokochaj Biblię :-)

  kwb ponadgimn.jpg

Weź udział

w XVI Ogólnopolskim

Konkursie Wiedzy Biblijnej

dla Młodzieży Ponadgimnazjalnej !!

 23 IV 2012

 

Widzenie Izajasza, syna Amosa, które miał w sprawie Judy i Jerozolimy.... (Iz 1,1)

Postanowiłem więc i ja zbadać dokładnie wszystko od pierwszych chwil i opisać ci po kolei, dostojny Teofilu,  abyś się mógł przekonać o całkowitej pewności nauk, których ci udzielono.  (Łk 1,3-4)

Pierwszą Księgę napisałem, Teofilu, o wszystkim, co Jezus czynił i czego nauczał od początku aż do dnia, w którym udzielił przez Ducha Świętego poleceń Apostołom, których sobie wybrał, a potem został wzięty do nieba. Im też po swojej męce dał wiele dowodów, że żyje /.../ (Dz 1,1-3a) 

Najlepsi mają szansę na podjęcie studiów w trybie dziennym, bez egzaminów wstępnych, na kilku kierunkach w renomowanych uczelniach wyższych w Polsce. Na zwycięzców czekają również inne atrakcyjne nagrody, a wśród nich: pielgrzymka do Ziemi Świętej, Rzymu i Wilna oraz ciekawe pozycje książkowe i cenne upominki!

Konkurs Wiedzy Biblijnej przebiega w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim. Za przeprowadzenie pierwszego z nich odpowiadają katecheci, na podstawie materiałów dostarczonych przez organizatora. Tegoroczny zakres merytoryczny obejmuje Księgę Izajasza, Ewangelię wg Świętego Łukasza oraz Dzieje Apostolskie wraz z przypisami, wstępami i słowniczkiem. Pytania na każdym etapie Konkursu, przygotowuje specjalnie powołany zespół biblistów, m.in. z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, któremu przewodniczy ks. prof. Mirosław Wróbel.

Decyzję o starcie w Konkursie należy podjąć do 6 marca 2012. Zgłoszenia szkół przyjmowane są drogą on-line, poprzez oficjalną stronę internetową Konkursu: www.okwb.pl, w zakładce zgłoszenie. Pierwszy etap odbędzie się 27 marca 2012, w każdej ze zgłoszonych placówek. Już  1400 szkół ponadgminazjalnych włączyło się w to „biblijne dzieło”.

Honorowy patronat nad XVI Ogólnopolskim Konkursem Wiedzy Biblijnej sprawuje JE. Ks. Abp Józef Michalik, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, a na szczeblu diecezji niemal wszyscy ordynariusze Kościołów lokalnych. W ubiegłorocznej edycji, do biblijnych zmagań przystąpiło ok. 30 tys. młodych!

                Organizatorzy z Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” podkreślają, że nie jest to zwykły Konkurs, a to dlatego, że dotyczy Bożego Słowa. Głównym jego celem jest zachęta młodych do sięgania po Pismo Święte. Obok rywalizacji konkursowej, uczniom proponuje się dodatkowo bezpłatne warsztaty biblijne, nabożeństwa Bożego Słowa i spotkania z ludźmi, którzy swoim działaniem dają świadectwo, że Biblia jest rzeczywistą Księgą Życia.

                Fundatorami głównych nagród w finale tegorocznej edycji, są: Fundacja Komisariat Ziemi Świętej, Firma Inco – Veritas S.A. oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.
                Więcej o Konkursie można dowiedzieć się, odwiedzając stronę: www.okwb.pl, a także śledząc przekazy oficjalnych partnerów medialnych: Katolickiej Agencji Informacyjnej, Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz Przewodnika Katolickiego, miesięczników: List i Biblia krok po kroku, Rycerz Młodych i Rycerz Niepokalanej, rozgłośni: Jasna Góra, Radio Maryja i Niepokalanów, Telewizji Trwam oraz serwisów internetowych: Opoka.pl, Wiara.pl i Katolik.pl. 

 

Oprac.: E. Goździewicz

 

 Opublikowane zdjęcie zaczerpnięto z archiwum bazy internetowej strony internetowej Archidiecezji Gnieźnieńskiej 

(na zdjęciu: uczestnicy  ubiegłorocznego gnieźnieńskiego finału diecezjalnego  XV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla Młodzieży Ponadgimnazjalnej)

                                                                                   

< Poprzedni   Następny >

W skrócie
Sonda
Czy czytałeś w czasie wakacji Biblię?
  
Nowości
Gościmy
Aktualnie jest 33 gości online

Dzieło Biblijne

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.5 PL powered by MamboPL.com Team

© Copyright Słowo Biblijne 2006. All rights Reserved. Made in quaint.pl