Dzieło Biblijne
Pielgrzymka do Ziemi Świętej Drukuj E-mail

 

12.jpg

 

                                            Najbliższa pielgrzymka do Ziemi Świętej,

organizowana pod patronatem Dzieła Biblijnego

im. Jana Pawła II Archidiecezji Gnieźnieńskiej,

w której wezmą udział m.in. sympatycy Stowarzyszenia

odbędzie się w LISTOPADZIE 2016 roku.


Pielgrzymka do ZIEMI ŚWIĘTEJ  - 8 dni (XI 2016)

pod patronatem Dzieła Biblijnego im. Św. Jana Pawła II

Archidiecezji Gnieźnieńskiej

         

DZIEŃ  1     TEL AVIV - JAFA

Zbiórka przed Parafią, transfer komfortowym autokarem na lotnisko, odprawa bagażowa  i wylot do Izraela o godz. 10.25. Przylot do Tel Avivu o godz. 15.20, odbiór bagaży i kontrola paszportowa, przejazd do Tel Avivu i zwiedzanie jego najstarszej dzielnicy– Jafa. Starożytne, kolorowe i malownicze uliczki zaprowadzą nas ze starówki aż do portu, który uważany jest za jeden z najstarszych portów na świecie. Przejazd do hotelu Tyberiadzie lub okolicy na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ  2     TABGHA – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET

Śniadanie, po którym udamy się do doliny Tabgha, aby zwiedzić Kościół Prymatu oraz Bazylikę Rozmnożenia Chleba i Ryb. W Kafarnaum odwiedzimy Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, zobaczymy również Górę Błogosławieństw. Następnie popłyniemy statkiem przez Jezioro Genezaret, po którym skosztujemy ryby św. Piotra. Nad rzeką Jordan odnowimy przyrzeczenia Chrztu Świętego.  Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 3      HAJFA – NAZARET – KANA GALILEJSKA

Po śniadaniu przejazd do Hajfy: Góra Karmel i Sanktuarium Stella Maris, panorama miasta oraz świątyni i ogrodów Bahajów.  Postój nad Morzem Śródziemnym (możliwość kąpieli). Następnie udamy się do Nazaretu, gdzie nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP oraz Kościół św. Józefa. Z Nazaretu przejazd do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu Jezusa.  Małżeństwa odnowią przysięgę ślubną oraz otrzymają błogosławieństwo kapłana. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ  4     GÓRA TABOR – JERYCHO – DOLINA JORDANU - KASR AL-JAHUD - JEROZOLIMA

Śniadanie, po którym przejazd do podnóża Góry Tabor, skąd taksówkami wjedziemy na szczyt i nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego. W Jerycho staniemy przed symboliczną sykomorą, drzewem na które wspiął się Zacheusz, by ujrzeć Chrystusa. Przystaniemy w Kasr al-Jahud, w pobliżu ujścia Jordanu do Morza Martwego, gdzie św. Jan Chrzciciel ochrzcił Jezusa Chrystusa. Następnie przejazd do Jerozolimy i nasze pierwsze spotkanie ze świętym miastem - Góra Oliwna, panorama miasta, Kaplica Dominus Flevit, Getsemani, Ogród Oliwny. Przejazd do hotelu w Jerozolimie.  Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

 

DZIEŃ  5     JEROZOLIMA

Śniadanie, po którym zwiedzimy Sanktuarium Wniebowstąpienia oraz Kościół Pater Noster wraz z Grotą. Drogą Niedzieli Palmowej udamy się w kierunku doliny Cedronu nawiedzając Kaplicę Dominus Flevit (miejsce, gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą). Nawiedzimy także Ogród Getsemani – bazylika Agonii Pana Jezusa, kościół Grobu NMP.  Przejście pod Ścianę Płaczu, Góra Syjon: zwiedzanie Wieczernika i bazyliki Zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra – In Gallicantu. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ  6     JEROZOLIMA

Po śniadaniu zwiedzanie Starego Miasta Jerozolimy, m.in: Kościół Litostrotos  – miejsce sądu Pana Jezusa, Via Dolorosa – Droga Krzyżowa Pana Jezusa, po której dojdziemy do Bazyliki Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie, nawiedzimy pusty Grób Pana Jezusa. Tego dnia zobaczymy także Kościół św. Anny- miejsce narodzin Najświętszej Maryi Panny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 7      BETLEJEM – POLE PASTERZY – EIN KAREM - QUMRAN – MORZE MARTWE

Śniadanie. Udamy się na Pole Pasterzy, nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, Kościół Św. Katarzyny oraz Grotę Św. Hieronima. Przejazd do Ein Karem – miejsca urodzenia św. Jana Chrzciciela Następnie udamy się do Qumran – starożytnej osady Esseńczyków położonej na Pustyni Judzkiej, gdzie odkryto słynne zwoje zawierające księgi ze Starego Testamentu. Pobyt nad Morzem Martwym. Powrót na obiadokolację i nocleg

 

DZIEŃ  8     POWRÓT Wczesne wykwaterowanie z hotelu, odbiór pakietów śniadaniowych i przejazd na lotnisko do Tel Avivu, odprawa bagażowa i wylot powrotny o godz. 06.10. Przylot do Warszawy o godz. 09.15, transfer komfortowym autokarem na miejsce zbiórki przed parafią, zakończenie pielgrzymki.

 

Cena pielgrzymki:         3700 zł + 150 USD

 

Termin: Listopad 2016
(po 6 listopada, dokładna data będzie podana na początku grudnia 2015)

 

Proponowane miejsca sprawowania Mszy Św.:

Kościół na Górze Błogosławieństw,  Nazaret - Bazylika Zwiastowania Pańskiego,  Góra Tabor -  Bazylika Przemienienia Pańskiego, Góra Oliwna - Bazylika Konania w Jerozolimie,  Jerozolima - Bazylika Grobu Świętego, Betlejem-  Bazylika Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

Cena zawiera:

      Bilety lotnicze (linie rejsowe) wraz z cateringiem, opłatami lotniskowymi i bagażowymi

ü  7 noclegów  w Hotelach ***, pokoje dwuosobowe z łazienkami (Tyberiada, Jerozolima)

ü  7 śniadań, 7 obiadokolacji w formie bufetu, 1 obiad – ryba św. Piotra

ü  Transfery Parafia – Lotnisko - Parafia

ü  Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem

ü  Opiekę i informację turystyczną pilota-przewodnika

ü  Ubezpieczenie w Allianz KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 1300 €

ü   

Cena nie zawiera:        

ü  napojów do obiadokolacji,

ü  wstępów, zwyczajowych napiwków, opłat za  słuchawki itp.  - na ten cel należy posiadać 150 USD na osobę – płatne na miejscu.

 

Uwagi:

ü  dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu

ü  na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 950 zł

ü  przewidziana jest codzienna Msza święta

ü  w zależności od miejscowych uwarunkowań  kolejność  zwiedzania może ulec zmianie

 

INFORMACJE I ZAPISY:

Ks. Paweł PODESZWA

ul. Seminaryjna 2

62 – 200 GNIEZNO

Tel. +48 605 236 980

mail: 

 

PRZY ZAPISIE WPŁATA 700 zł

RESZTA (3000 zł) płatna w 3 ratach po 1000 zł do końca marca, czerwca i września.

150 USD płatne na miejscu w Izraelu

 

 


< Poprzedni   Następny >

W skrócie
Sonda
Czy czytałeś w czasie wakacji Biblię?
  
Nowości
Gościmy
Aktualnie jest 2 gości online

Dzieło Biblijne

Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Mambo 4.5.5 PL powered by MamboPL.com Team

© Copyright Słowo Biblijne 2006. All rights Reserved. Made in quaint.pl